המדריך לבחירת חזיית ספורט מושלמת עבורך

המדריך לבחירה נכונה של חזיית ספורט

לאורך חייה לומדת כל אישה שלרוץ עם חזיית ברזלים זה אסון ושללא חזייה כלל האימון לא ממש אפקטיבי. אז מהו הפתרון? חזיית ספורט כמובן, שתעניק לחזה תמיכה נכונה לאורך זמן ותאפשר לתנועת הגוף להיות חופשית ומשוחררת מבלי להעיק. כיצד תבחרי את חזיית האימונים המושלמת שלך?

רשימת הדרישות

באופן עקרוני, בגדי ספורט לנשים ולגברים אמורים לא רק להחמיא לנו על הרוח הספורטיבית, אלא בעיקר לשרת אותנו פרקטית בעת האימון:  זיעה תוך כדי תכונות אנטיבקטריאליות המונעות שפשופים והצטברות חיידקית, מתן תמיכה טובה לכל תנועות הגוף בין אם מדובר בתריאטלון ובין אם בעידוד ליגת הגולף מהיציע וכמובן נוחות מקסימלית על הגוף כדי שנוכל להתרכז בעשייה נטו במקום בבד המעקצץ או התחושה הלא אלסטית מספיק שדורשת מאיתנו להסתדר אחרי כל תנועה.

בכל ההקשרים הללו, חזיית הספורט איננה יוצאת דופן. היא אמורה להגן על השד ורקמות השד מפני קרעים, למנוע תזוזה גדולה מידי של החזהמעלה מטה ולצדדים וגם להעניק נוחות למתאמנת ללא התנגדות הברזלים הרגילים שעלולים להכאיב ולהגביל את התנועה.

הטעות שעשית עד היום

התפיסה הכי מוכרת בשוק חזיות הספורט היא של נשים שגורסות שאם החזה שלהן גדול, הן זקוקות בכל מקרה לחזיה "אמיתית" עם ברזלים ו החזה קטן, גם גוזיית סטרפלס עם תמיכה מינימלית תספיק. ייתכן שישנן נשים שיעדיפו למען הנוחות וביטול הסחות הדעת להתאמן במה שנוח להן כמו חזיות מהסוג הזה, אבל כמובן שצריך להתייחס כאן לסוג האימון עצמו. ייתכן שיש למישהי חזה גדול אבל היא מתאמנת ביוגה פעמיים בשבוע ולכן לא כדאי שתתאמן עם חזיית ברזלים לוחצת. מצד שני, מישהי עם חזה קטן רצה פעמיים-שלוש בשבוע כך שלא תוכל להסתפק בחזיה שאין לה תמיכה מקסימלית.

האם כל מתאמנת זקוקה לחזיית ספורט?

בהחלט. אפילו חזיית ספורט חת שתספק הגנה ותמיכה, תמנע בעתיד נפילות חזה, כאבים, תחושת חוסר נוחות ואפילו שפשפות או פצעים עוריים.

חזיית ספורט

איך להתאים את החזיה הנכונה?

כמובן שכל מבנה גוף הוא אחר וכך גם כל אחת תמצא את החזיה שמתאימה לה. אחת תמצא את הפתרון בחזיית Ryderwear אלסטית ותומכת ואחרת תעדיף את מה שיש לאדידס או אנדר ארמור להציע בקטגוריה.

הפתרון הוא כמובן למדוד ולא להתייאש. לוקח זמן למצוא את החזייה המושלמת ולכן צריך לנסות כמה וכמה דגמים, בין אם דגמים בתוך אותה החברה כמו למשל של ryderwear או ריבוק ובין אם של מותגים שונים כשלכל אחד מהם טכנולוגיות שונות, גזרות וגם התאמה לסוגי ספורט מסוימים.

ולסיכום

חזיית ספורט איכותית היא תוצאה של העדר פשרות. צריך למדוד עוד ועוד, לבדוק מה כל מותג מציע ולעשות זאת תוך כדי הגדרת הדרישות האישיות מהחזיה בהתבסס על מבנה וגודל החזה וסוג האימון המבוצע. ברגע שתמצאי את חזיית הספורט המושלמת שלך, יהיה קשה להחליף אותה ולכן ההמלצה היא לרכוש 3-4 לפחות כדי שלא תרגישי פערים מאימון לאימון.