נעלי ריצה מומלצות - המדריך המלא

בחירת נעלי ריצה היא אחד הדברים החשובים אם לא החשוב ביותר כאשר רצים על בסיס קבוע – גם אם הריצה נעשית במסגרת תחביב – חשוב לבחור נעל ספורט נוחה ואיכותית. ככל שסוג הנעל יהיה טוב יותר, כך חוויית הריצה תשתפר ולא תאפשר למתאמן לזנוח אותה לאחר אימון או שניים. להפך, הריצה תיחשב כפעילות מהנה, כניצול זמן בצורה יעילה וכתחביב נוסף.

נעלי ריצה מומלצות מבית אנאירובי

טיפים חשובים לבחירת נעלי ריצה מומלצות

כדי לקנות נעלי ריצה מומלצות וטובות, רצוי לקנות מחנויות שמתמחות בנעלי ריצה לגברים או בנעלי ריצה לנשים. בארץ, ישנן מספר חנויות נעלי ספורט המתמחות בכך. כאשר המוכר מציע את סוג הנעל, חשוב שהוא ישים דגש על צורת כף הרגל – קשת ורוחב הרגל, וכך יתאים במדויק את הנעליים לכל רגל. מומלץ לקנות נעלי ריצה אשר גדולות בחצי מידה מזוג נעלי היומיום, משום שבזמן הריצה כפות הרגליים מתנפחות, וחשוב שיהיה מקום לאצבעות ובפרט לבהונות. לכן, המרווח בין סיום נעל הריצה לאצבעות הוא חשוב מאין כמוהו.

אופן הריצה משפיע גם כן על בחירת הנעל, ולכן זה הוא עוד דבר חשוב שיש לשים עליו דגש. בחנויות המתמחות בספורט יהיה הליכון שמאפשר להדגים למוכר באיזה אופן רצים. אם אין, ניתן לבקש מהמוכר לצאת רגע ולרוץ מעט על מנת שהוא יבין וישכיל איזו נעל תתאים לרגל. הריצה מתחלקת לשני אופנים – "גלגול" כף הרגל תוך כדי הריצה או קריסת כף הרגל פנימה או החוצה.

לבעלי קריסה פנימית עם קשת נמוכה במהלך הריצה, רצוי לקנות נעלי ריצה לתיקון יציבות. לבעלי קשת גבוהה או סטנדרטית, מומלץ לקנות נעלי ריצה משככות זעזועים אשר תומכות בכף הרגל. לאנשים אשר רצים בשטח יש נעליים מיוחדות המתאימות לכך, נעל ריצת שטח חזקה ועמידה יותר מנעל ריצה סטנדרטית. לאנשים הרצים ריצות קצרות, או המשתתפים במרוצים קצרי טווח, רצוי לקנות נעלי ריצה קלות שישפרו את הביצוע.

סוגי נעלי ריצה מומלצות

לנעלי ריצה יש מגוון סוגים. נעלי נייק הן בין הסוגים המוכרים. חברת נייק מציעה שלל נעלי ריצה לגברים או לנשים. לדוגמא' הנעל לגבר וומרו ((vomero 7. הן נעלי ריצה קלות ורכות, בתוך הנעל יש רשת פנימית שעוטפת ברכות את הרגל ומקלה כאשר חולצים אותה. משקלה הוא 328 גרם והיא נעל ריצה בעלת קשת גבוהה. טווח המחירים שניתן למצוא אותה בחנויות הוא בין 700-600 ש"ח.

חברת נעליים נוספת היא סאקוני. לנעלי סאקוני גם כן דגמים רבים לנשים ולגברים. למשל אחד מהדגמים שהחברה מציעה הוא נעלי הריצה סאקוני טוויסטר (Saucony twister). נעלי ריצה לגברים, בעלי בולמי זעזועים, המספקות נחיתה רכה וריצה חלקה. טווח המחירים של נעל זו נע בין 550-350 ש"ח. חשוב לציין כי טווח המחירים של נעלי ריצה לנשים או לגברים נע בין 1000-250 ש"ח.

אסיקס היא חברה יפנית המייצרת נעלי ריצה איכותיות המעניקות יציבות. דוגמא לנעלי ריצה לנשים היא הדגם קייאנו (kayano) 17 המעניקות רכות ותמיכה נהדרת לכפות רגלי האישה. נעל זו מיועדת לריצות ארוכות כיוון שהיא עשויה מחומרים איכותיים שעוטפים את חלקה העליון של כף הרגל. הן קלות, שוקלות רק כ-300 גרם. וניתן למצוא אותן במחירים 850-700 ש"ח – מעט יקר אבל הן שוות את המחיר. לנשים, ישנם גם דגמים מומלצים של נעלי אדידס שמהם ניתן להתרשם כאן.

לסיכום, על מנת לקלוע נכון ולבצע בחירה נכונה של נעלי ריצה מומלצות לפעילות ספורטיבית, כדאי לחקור את המגמות המובילות בשוק ולא לחפש לחסוך בכסף - כי מה שעולה עכשיו בזול, יעלה אחר כך ביוקר.

לקריאה נוספת

איך לבחור נעליים טקטיות לשטח?

איך לבחור את הנעליים הנכונות להרמת משקולות?