כיצד להישמר מפני פציעות כאשר עוסקים בקרוספיט?

בשנים האחרונות קרוספיט הפך לאחד האימונים הפופולריים והאפקטיביים ביותר בישראל. ההוכחה: זה לא מכבר נפתחו מעל 50 מועדוני קרוספיט בכל רחבי הארץ. אך למרות יעילותו הרבה, זהו אימון כושר מאמץ במיוחד אשר לא פעם גורם לפציעות אצל אלו העוסקים בו. באילו פציעות מדובר? והאם ישנן דרכים להימנע מהן? מסתבר שישנם כמה טריקים בשרוולם של המומחים לתחום.

מהו קרוספיט?

קרוספיט הוא אימון פונקציונלי ואינטנסיבי שפותח בשנת 2000. בעזרת האימון ניתן לשפר את יכולותיהם של המתאמנים במידה משמעותית ומהר יותר בהשוואה לשיטות אימון אחרות ומסורתיות. העובדה ששיטה זו כל כך מגוונת ואינה מתמחה בסוג ספורט אחד, היא שהופכת אותה ליעילה ביותר והיא מתאימה לסוגים שונים של מתאמנים בטווח גילאים רחב. עם זאת היות ומדובר באימון מאומץ למדי, ובעומסים שהולכים וגדלים בכל אימון, חשוב להיות מאוד מיומנים ולהקפיד על ביצוע מושלם. כאשר התנועה לא איכותית ובהיעדר פיקוח של מדריך, הסיכוי לפציעה גדל במידה משמעותית. זאת לצד גורמי סיכון נוספים כמו היסטוריה רפואית, גיל המתאמנים, מידת המקצועיות של המדריך וכיוצא בכך.

אילו סוגי פציעות ישנן וכיצד ניתן להימנע?

הפציעות השכיחות בשל אימוני קרוספיט הן פציעות בכתפיים, בברכיים ובגב התחתון. מלבד הדרכה והכוונה מטעם המאמנים, אשר מקטינה משמעותית את הסיכוי והסיכון, ניתן להימנע מפציעות גם בעזרת הציוד הנכון. כך למשל ביגוד ספורט ייעודי ונעלי קרוספיט יוכלו לשפר את היכולות הביצועיות של המתאמנים, להבטיח שההתחלה תהיה כמה שיותר בטוחה ונוחה ולסייע בשמירה על הטכניקה ועל עבודת נכונה ויעילה של השרירים. כאשר רוכשים ביגוד ספורט ונעלי קרוספיט כדאי ורצוי לעשות זאת מחברת מותג מוכרת ומובילה כמו ריבוק למשל, חברה אשר שמה הולך לפניה ולכן יכולה להציע מוצר איכותי ומקצועי.

המוצרים של חברת ריבוק: ייעודיים לקרוספיט

·         ביגוד קרוספיט

קרוספיט הוא אימון אינטנסיבי למדי ולכן כדאי ורצוי לבחור בביגוד ספורט המשלב בין היתר גם טכנולוגיה מנדפת זיעה. טופ, שורט, חולצה וטייץ ריבוק הנם מוצרי ביגוד ייעודיים לאימון זה והם מעוצבים על מנת לאפשר טווח תנועה מרבי, זאת תוך שמשלבים טכנולוגיות לנידוף זיעה וכוללים בד נעים, מאוורר ומאוד עמיד ועיצוב יפה, שהנו לא פחות חשוב.

·         נעלי קרוספיט

נעלים אלו יכולות לשדרג את האימון במידה משמעותית, לשפר את הביצועים של המתאמנים ולמקסם את הפוטנציאל הטמון בהם. הנעלים משלבות בתוכן טכנולוגיה שהופכת אותן לחזקות ועמידות בפני עומסים והחלקה. בנוסף הן בולמות זעזועים, מפזרות לחצים ונוחות במיוחד. תכונות אלו הנן מאוד חשובות ולכן אין ספק שהבחירה בנעליים הנכונות כמו ריבוק קרוספיט יכולה לשפר את הביצועים באימון במידה משמעותית ובכך לסייע במניעת פציעות.

באנאירובי פלוס מחכה לכם מגוון גדול של נעלים ומוצרי ביגוד המתאימים כמו כפפה לאימוני קרוספיט. בשל מידת ההתאמה המושלמת והטכנולוגיה המתקדמת, מוצרים אלו יתרמו לשיפור אימוני הכושר ואף ימנעו פציעות בעתיד. רוצים לדעת איך לבחור נעליים מתאימות להרמת משקולות? עברו לעמוד הבא >>

 כדאי לקרוא גם על החשיבות של סידן ומגנזיום להתאוששות לאחר אימון גופני >>