סובלים מבעיות ברכיים? כך תבחרו נעליים מתאימות

בחירת נעליים נכונה יכולה להשפיע בצורה משמעותית ביותר על איכות החיים שלכם, בין אם אתם סובלים מבעיות גב למיניהן או לא. יתר על כן, מחקרים מראים קשר ישיר בין בחירה שגויה בסוג הנעליים לבין התפתחות תופעות כמו בעיות ברכיים. לאור הממצאים הללו, אם אתם סובלים מכאבים למיניהם, עליכם לדאוג לאבזור מתאים על מנת להקל את ההתנהלות היומיומית, בעיקר אם היא דורשת עמידה ממושכת או תנועה במרחב (הליכה, ריצה וכדומה). לפניכם המידע המלא על בחירה נכונה של נעלי ספורט מתאימות.

נעליים טובות לסובלים מבעיות ברכיים

מהם הפרמטרים המשפיעים על כאבי ברכיים בכל הנוגע לנעליים?

נעליים מתאימות משפיעות על כל אספקט בחיים – אפילו על שפת הגוף שלכם, שלא לדבר על היציבה. לכן, בעת בחירת והתאמת נעליים לרגל יש לבחון את כל הפרמטרים הבאים:

  • ·         עובי הסוליה – הסוליה עצמה מעניקה את התמיכה החשובה ביותר לרגל. העובי שלה והצורה שבה היא בנויה מסייעים לבלום זעזועים. באופן כללי היא יוצרת את התמיכה הטובה ביותר לרגל, מה שמשפיע על כל הגוף, וקודם כל על הברכיים.
  • ·         מרכזי כבידה – אחת הסיבות לכאבים בחלקי גוף שונים היא פיזור לא נכון של הכובד. כלומר, כאשר המשקל מרוכז במקום אחד. נעליים באיכות גבוהה מאפשרות לפזר את המשקל על פני נקודות שונות בכפות הרגליים, ועקב כך להקל גם על אזורים נוספים, כולל הברכיים.
  • ·         אחיזה של הרגל – התאמה מושלמת של הנעל לרגל מאפשרת עיטוף אופטימלי של הרקמות הרכות, שבהן פעמים רבות מצטבר הלחץ שגורם לתחושות לא נעימות בברכיים.
  • ·         חומר נושם או אטום – חשוב בעיקר עבור פעילות ספורטיבית, שדורשת גם היא תמיכה מעולה כדי למנוע הפעלת לחץ על הברכיים.

מדוע חשוב לקנות נעלי מותג?

רבים שואלים את עצמם האם באמת משתלם לרכוש נעלי מותגים יקרים יחסית, כגון נעלי ברוקס או נעלי אדידס. במקרה זה המותג איננו רק מותג, אלא ערבות לנעליים באיכות טובה. יחד עם זאת, יש לבחור את הנעליים על פי העיצוב הארגונומי המתאים בשבילכם, וזאת על מנת ליצור את פיזור המשקל הנכון ביותר. כדאי לשים לב למאפיינים של נעלי סקוני לעומת נעלי ברוקס. כך, נעלי אצנים נדרשות לספק את התמיכה הטובה ביותר לרגל ולהקל את הלחץ שבברכיים. באמצעות נעליים טובות תוכלו להגיע להישגים הטובים ביותר בספורט, בלי להקריב את בריאות השלד.

בחירת נעליים נכונה לכל מטרה

ראוי לציין שנעלי ספורט איכותיות כמו נעלי סקוני טובות לא רק לעוסקים בספורט. נעליים ברמה גבוהה מאפשרות להגיע הביתה בתחושה טובה אחרי יום עבודה ארוך, בעיקר אם כבר יש כאבי ברכיים, שלמעשה בלתי נמנעים כאשר מופעל עליהם לחץ רב ברמה יומיומית וקבועה. אם יש לכם ספקות, מומלץ להתייעץ עם אורתופד מומחה בדבר יצירת סוליות מותאמות לשיפור התמיכה ברגל.

למידע נוסף על התאמת נעליים לרגל עברו למאמר הבא >>

למידע נוסף על התאוששות מפציעות בעזרת תוספים כגון מגנזיום וסידן לחצו כאן.