5 טיפים לבחירת נעלי ספורט

בחירה נכונה של נעלי ספורט היא הצעד הראשון בדרך לפעילות הספורטיבית הנוחה, היעילה והבריאה ביותר שיש. הבעיה היא שהבחירה הנכונה איננה מובנת מאליה, וגם איננה פשוטה. יש מגוון רחב של דגמים שעשויים להיראות דומה על הנייר, אבל בפועל ההבדלים ביניהם משמעותיים. אז איך תעשו את זה על הצד הטוב ביותר?

מומלץ להעדיף פירמה מוכרת

נעלי ספורט נבדלות ביניהן בהרבה מאד פרמטרים המעידים, בשורה התחתונה, על האיכות שלהן. ההמלצה הברורה במצב הדברים הזה היא לא להתפשר, אלא לבחור בנעליים מבתי היוצר של השמות המוכרים והמובילים ביותר בשדה המשחק. נעלי אדידס, נעלי נייק או נעלי סקוני הן חלק מהנעליים שעומדות בחוד החנית בתחום, ושניתן לבחור בהן בלב שלם.

המחיר

סוגיה משמעותית בבחירה של נעלי ספורט היא תג המחיר שלהן. טווח המחירים כאן נוטה להיות רחב, ומצריך מחשבה. חשוב שלא לבחור רק בדגמים הזולים, מכיוון שבתחום הזה מה שזול "מדי" עלול להתברר כיקר, או בעיקר כלא בריא או בטוח לגוף. דגמים איכותיים באמת עשויים לעלות מעט יותר, אבל עדיין חשוב להפעיל שיקול דעת צרכני, לחפש את המבצעים המשתלמים וכן הלאה.

התאמת נעלי ריצה וספורט לפעילות

בחינת ההתאמה לגוף ולפעילות

כשבוחרים נעלי ספורט חשוב לזכור שמה שמתאים עבור אדם אחד עשוי שלא להיות אידיאלי לחברו. כדי לבחור נעלי ספורט יש לבחון את ההתאמה שלהן למאפייני הרגל והגוף, ולוודא שהיא מירבית. נעלי הספורט כיום בעלות תכונות שונות, שמתאימות לאנשים שונים: נעליים עם תיקון יציבות, למשל, מתאימות לאנשים שיש להם קריסה פנימית ברגל (קלה או בינונית) וקשת נמוכה, בעוד שנעליים לשיכוך זעזועים אידיאליות לאנשים בעלי קשת בינונית עד גבוהה. בנוסף, יש נעלים המיועדות לפעילות בתנאים מוגדרים.

נעל ספורט בוחרים אחרי שמודדים

בהמשך לכך, מומלץ לבחור נעלי ספורט לאחר מדידה והתנסות. התאמת נעלי ריצה וספורט צריכה להתבצע בהתאם לסוג הפעילות המיועדת, למשל: ריצה למרחקים ארוכים או קצרים, ריצה בשטח, משחקי ספורט וכן הלאה. מומלץ לבצע את הבחירה באופן אקטיבי, לאחר שרצים עם הנעליים בחנות (יש חנויות בעלות משטחי ריצה) או מחוצה לה, ומתנסים בשימוש בנעל בפועל.

קבלת ייעוץ מקצועי

אף אדם לא נולד אצן, וגם לא מומחה לנעלי ספורט. אז למה שלא להיעזר שמי שכן בקיא בתחומים אלה לצורך הבחירה הנכונה? נעלי ספורט איכותיות מומלץ לבחור בחנויות המתמחות בכך, שמציעות כמה שיותר דגמים של כל השמות הגדולים. בדרך זו ניתן לקבל ייעוץ והכוונה ממומחי החנויות האלה, מה שעשוי לקצר מאד את הדרך לעבר הבחירה הנכונה של נעל ספורט.