>"/>

המדריך למציאת נעלי האימון הנכונות בשבילכם

ההיגיון הפשוט אומר שנעלי ריצה  נועדו לריצה ונעלי אימון לאימונים, אבל במציאות רובנו בוחרים להשתמש בזוג אחד לשתי הפעולות הנ"ל, כאשר בדרך כלל נשתמש בנעלי ריצה גם לריצה וגם לאימונים.

זוהי טעות נפוצה מפני שריצה היא ליניארית. אנו נעים קדימה ובדרך כלל באותו כיוון, צעד אחר צעד, כך שבכלליות אצנים נועלים נעליים קלות אשר "נושמות מלמעלה", מצויידות בכריות מתחת לכף הרגל ובעלות סוליה חיצונית עמידה.

לעומת זאת, בחדר הכושר ובאימונים כלליים המצב שונה לחלוטין, מכיוון שאימון כרוך בהרמת משקלים, טיפוס, קפיצה, הנחתה, סחיבה וכדומה.

חברת נייק לקחה זאת בחשבון וייצרה נעלי אימון אשר באופן אסטרטגי נבנו על מנת לספק תמיכה כוללת, חוזק, עמידות וריפוד הולם בנוסף לעוד תכונות כמו "גרירה רב – כיוונית".

כעת נפרט כיצד המעצבים של החברה יוצרים את נעלי האימון שלהם על מנת לספק ללקוח את התמיכה הנדרשת בכל סוגי האימונים הנ"ל ומאפשרים לנו לנוע במהירות, להרים משקולות בקלילות ולבצע את האימון בצורה הטובה והיעילה ביותר. למדריך המלא שלנו בנושא לחצו כאן.

כיצד הנעליים הנכונות תורמות לשיפור היציבות באימונים?

אז ככה, ככל שאנחנו יותר יציבים באימונים שלנו, ככה אנחנו מסוגלים להרים משקל כבד יותר, "לדחוף" בעוצמה חזקה יותר ולנוע ביתר מהירות.

לכן, התכונה החשובה ביותר בנעלי האימון שלנו היא יציבות!

נעלי נייק לאימון במכון

יציבות הנעליים באה לידי ביטוי בשתי דרכים עיקריות:

  • הראשונה היא "תחת עומס או מתחת לרגליים" – הווה אומר שכאשר אנו מוסיפים משקל ועומס לתנועתיות שלנו, הדבר האחרון שאנו רוצים שיקרה הוא שכפות הרגליים שלנו יזוזו ולא יספקו לנו את היציבות הדרושה.
  • התכונה השניה בחשיבותה היא כאשר אנו זזים מצד לצד או קדימה ואחורה,חשוב מאוד שכפות הרגליים לא "יתגלגלו" או יזוזו החוצה או פנימה – דבר המסוגל לגרום לנו נזק רב.

חברת נייק מתגאה בכך שהיא מייצרת נעלי אימון עם "360 מעלות של יציבות". בין אם מדובר בהרמת משקולות, סקוואטים או פעילות אירובית, עם נעלי האימון של נייק הסכנה שכפות הרגליים שלכם יזוזו או יתגלגלו מופחתת באופן משמעותי.

בקצרה, כאשר אנו עוסקים בפיתוח הגוף, אימונים אירוביים, אימוני סיבולת וכדומה – אנו רוצים לפתח את אותם מקומות להם נועדו אימונים אלו במקום את שרירי כפות הרגליים שלנו בעודנו מנסים לשמור על יציבות באימון.

היכולת לעמוד בפני אתגרי האימון

בנייק מעצבים את נעלי האימונים עם דגש על עמידות, במיוחד באזורים כמו הבוהן והקשת בסולית הנעל על מנת שנוכל לבצע ביעילות שלל תנועות כמו שכיבות סמיכה, טיפוס חבלים, טיפוס הרים ואף רכיבה  ממושכת על אופניים.

נוחות באימונים גם כאשר לא ממש נוח

אחד היתרונות הבולטים והתמידיים בנעלי האימון של נייק הוא יציבות הכריות והפריסה שלהן לאורך הסוליה ולצידי הנעל.

בין אם אנחנו מבצעים תרגילי חתירה, אופניים, משקולות או כל פעילות אחרת בחדר הכושר, כריות אלו מספקות לנו את הנוחות הדרושה במצבים של מאמץ מתמשך וכך מתאפשר לנו גם להתאמן לזמן ממושך יותר. כמו כן, העיצוב וההקפדה בעיצוב הכריות מקלות משמעותי על כאבי גב ורגליים העלולים להיווצר כתוצאה מאימונים ממושכים.

באתר של אנאירובי תוכלו למצוא מבחר עשיר של נעלי אימון מתוצרת נייק >>

וגם לקרוא את הטיפים שלנו לבחירת נעליים טקטיות לשטח >>

אימון נעים!