בחירת נעלי הליכה

אנשים העוסקים בספורט בצורה מקצועית, או בכלל נשים וגברים המתאמנים באופן קבוע, חשוב שיקפידו לעשות זאת כאשר לרגליהם נעלי ספורט מתאימות שיספקו תמיכה אופטימאלית לכפות הרגליים, שיהיו נוחות וישפרו את היכולות הספורטיביות, וכמובן שימצאו חן בעיני המתאמן. גם הליכה הינה ספורט מקצועי, ורבים מבצעים אימוני הליכה ארוכים כמה פעמים בשבוע, מה שמחייב בחירה נכונה של נעלי הליכה.

ישנם גורמים רבים שכדאי לקחת בחשבון בעת בחירת נעלי הליכה, בין השאר יש לקחת בחשבון את הנקודות הבאות:

  • גיל – יציבות הגוף והתרחבות כף הרגל מושפעות מהגיל ומהמצב הבריאותי הכללי, לכן אצל אנשים מבוגרים יותר היציבות הנדרשת מהנעל והתמיכה שהיא צריכה לתת להולך בעלות חשיבות גדולה יותר מאשר אצל ילדים או מתבגרים.
  • משקל – אם הצורך הוא בנעל להליכה יום יומית יש לוודא שמשקלה של הנעל קל מספיק כדי לא להעמיס על התנועה מסה מיותרת אך גם שאינה קלה מדי כך שגם במצב עמידה ממושך תעניק הנעל יציבות ואחיזה מספיק טובה. אם מדובר בנעלי הליכה המיועדות להליכות ארוכות ולנשיאת משקל, ככל שהנעל קלה יותר היא תהיה טובה יותר.
  • אחיזת קרסול – חייבת להיות טובה. להליכות ארוכות מומלץ לבחור נעליים בהם הקרסול מוגבה מעט.
  • מחיר וסגנון – חשוב לבדוק את איכות הנעל מעבר למותגים או מחירים אטרקטיביים. התאמת הנעל באופן אישי לנועל אותה, סוג החומר ממנו הנעל עשויה, איכות התפירה חשובים יותר מצבע הנעל והאופנה העכשווית. אם מדברים על סגנון ואופנה בתחום הנעליים, חברת אנדר ארמור נחשבת לאחת המובילות בו בשנים האחרונות, עם מגוון רחב של נעליים לכל פעילות ספורטיבית.
  • השוני הבולט בין נעלי ריצה לנעלי הליכה הוא גמישות הנעל. בריצה כף הרגל צריכה לנוע באופן חופשי, הניתור והנחיתה דורשים בולמי זעזועים טובים המותאמים לאופי הריצה והחומרים המשמשים לנעלי ריצה הם אלסטיים ונושמים, בעוד שנעלי הליכה צריכות להחזיק את הרגל טוב, סולית הנעל נותנת את הדגש על יציבות ההליכה ובולמי הזעזועים מתמקדים יותר באזור העקב.