איך לשמור על הנעליים

אין כמו נעלי ספורט. אם גם אתם מאלה שנועלים אותם על בסיס יומי, בלי קשר לשעות הכושר השבועיות, כדאי שתדעו איך לשמור על נעלי הספורט שלכם, כדי שתוכלו ליהנות מהם כמה שניתן, כשאתם באמת עושים ספורט.
גם אם ברור לכולנו שצריך להחליף את נעלי הספורט בתדירות גבוהה – עדיין אין זה אומר שלא ניתן לשמור עליהם, כדי להרוויח עוד כמה ימי כושר ונעילה נוחה.

חשוב שתדעו, שגם אם נעלי הספורט שלכם, הם הנעל הכי נוחה שלכם – עדיף שלא תנעלו אותן, אלא אך ורק כאשר אתם עושים כושר. גם הליכה איתן ביומיום תשחק אותם וסביר להניח שההשקעה עליהם לא היתה זולה. בחדר הכושר או בזמן בריצה שלכם, אתם צריכים אותן במצב הטוב ביותר, כדי שלא תפגעו ברגליים.

נעלי ספורט לגברים

באופן כללי, אם אתם רצים כל יום, כחלק מהכושר שלכם, רצוי שיהיו לכם 2 זוגות נעלי ריצה. כאשר נותנים לנעל "לנוח" יום אחד ולהתייבש, היא תחזיק לאורך תקופת זמן ארוכה יותר. לא נהוג לבצע תיקון לנעלי ספורט, היות והם מאבדים מהצורה המקורית שלהם, זו אשר אמורה לשמור על הרגל מפגיעות ספורט ולכן גם במקרה שנעל ספורט נקרעת במהלך האימון, עדיין יש אחרת למלוי מקום.

  • נעלו והסירו את נעלי הספורט שלכם, כמו שצריך – לעיתים אנחנו ממהרים ולחוצים בזמן, במיוחד אלה שעושים ספורט לפני שעות העבודה, בבוקר. אל תסירו ותנעלו את הנעליים, מבלי לפתוח את השרוכים, גם אם זה מאוד מפתה לעשות כך.
  • יבשו לחלוטין נעליים רטובות – אם הנעליים נרטבו במהלך הספורט היומי או השבועי, אל תניחו אותן ליד מקור חום לייבוש, כמו רדיאטור. החום מייבש את עור הנעל וחומרים נוספים. כדי ליבש את הנעליים כיאות, צריכים להוציא את השרוכים ואת הסוליה ולאפשר להם ייבוש מול מקור חום ישיר – רצוי בשמש כמובן. חשוב לכם ייבוש מהיר יותר – קפלו ניירות עיתון והכניסו אותם לכל הנעל.
  • אחסון – המיקום הטוב ביותר לאחסון נעלי הספורט שלכם, אמור להיות קריר ויבש. עדיף להשקיע עוד כמה דקות ולא להשאיר אותן בחדר הכושר או בתוך תיק הספורט שלכם – סביר להניח ששם לח מאוד. אם אתם משאירים את הנעליים למס' ימים, מסיבה כלשהי, שיפכו טלק בתוכם, כדי לספוג את עודפי הלחות.
  • ניקוי – לא, אל תכבסו את נעלי הספורט שלכם בתוך מכונת הכביסה. נכון, "כולם" עושים את זה ואחר כך הם מגלים שאין קשר בין הנעל שישבה על הרגל שלהם לפני הכביסה ואחרי. אם אתם צריכים לנקות או לרענן את הנעליים, השתמשו במברשת, מים קרים ומעט סבון וכמובן תנו להן להתייבש באוויר הפתוח.