איך להתאים את נעלי הספורט לפעילות ספורטיבית?

עם בוא הקיץ החלטתם לחטב, לחזק ולעצב את גופכם, בחרתם בספורט המתאים לכם וכל שנותר הוא לרכוש נעליים מתאימות ולצאת לדרך. מלאי עזוז הגעתם לאחת מחנויות הספורט, נעמדתם מול מדפי הנעליים, נפעמתם מהמגוון הרב שיש, אך לא ידעתם באיזו נעל כדאי לבחור. מצבכם לא השתפר כשפניתם למוכר, שהתברר כנער בחופשה מבית הספר שמקבל משכורת מינימום ואין לו מושג ירוק בהתאמת נעלי ספורט. נשמע מוכר? נא לא להרים ידיים ולא להתייאש. להלן עצות שימושיות לבחירת נעל הספורט המתאימה לכם ולספורט בו בחרתם.

מה הספורט שלך?

מגוון הנעליים גדול, ולכן יש לוודא שאתם רוכשים את הנעל המתאימה לפעילות שבכוונתכם לבצע. זכרו כי שימוש בנעל לא נכונה עלול לגרום נזקים ופציעות, מהם אתם רוצים כמובן להימנע. לכל פעילות ספורטיבית סיכונים אחרים ואופי פעולה שונה, ומשום כך מידת הגמישות, סוג התמיכה ומבנה הנעל שונים מספורט אחד למשנהו. למעשה, היצרניות ברחבי העולם מייצרות נעליים המתאימות לתחומי ספורט שונים, ועליכם לשים לב שהנעל אותה תרכשו מתאימה לסוג הפעילות שלכם על פי הגדרות היצרן, המבוססות על מחקר וידע.

איזו רגל יש לך?

מבנה הגוף של נשים וגברים שונה, ובהתאם לכך נעלי הספורט של הנשים מספקות תמיכה שונה מאלו של הגברים. בנוסף, לכל אדם מבנה כף רגל יחודי ודפוסי הליכה, עמידה וריצה שונים. על מנת שהנעל תתאים לכף הרגל שלכם, יש לקחת בחשבון את מבנה כף הרגל - האם היא צרה או רחבה? בעלת קשת גבוהה, רגילה או שטוחה? האם דפוס ההליכה, הריצה והטיית המשקל פונה פנימה או החוצה? קיימות חנויות המבצעות את הבדיקות הללו כחלק מהשירות בצורה מקצועית וללא עלות. לכן, אם אתם בתחילת דרככם הספורטיבית תפיקו תועלת רבה מבדיקה כזו, שתתאים לכם את הנעל בצורה המדויקת ביותר. למידע נוסף קראו את המאמר על התאמת נעלי ריצה.

ולסיום - טיפים

בזמן פעילות ספורטיבית כפות הרגליים נוטות להתרחב, לכן כשאתם הולכים לקנות נעלי ספורט עשו זאת אחר הצהריים אם אפשר, שכן אז כפות הרגליים רחבות יותר מבשעות הבוקר. מאותה סיבה, רצוי שנעל הספורט תהיה גדולה בכחצי מידה מנעליכם הרגילות. אם אתם חדשים בתחום, פנו לחנות המעניקה שרותי התאמת נעל ואל תתביישו להביא את הנעליים הישנות איתכם. נעליים משומשות ידעו לספר הרבה על הרגלי ההליכה שלכם.