יוצאים לריצה? זה הציוד שאתם חייבים לקחת

מעוניינים לשמור על כושר גופני? מאמינים שריצה עוזרת לכם לא רק גופנית, אלא גם מאזנת גוף-נפש? רצים על מנת להרזות ולשפר את המראה החיצוני שלכם? רצים סתם בשביל הכיף וכדי לנקות את הראש מהיום עמוס הלחצים? זה הציוד שחשוב שתיקחו!

אתם והריצה – רומן שלא נגמר

אחד מהענפים המרכזיים והמוכרים ביותר באתלטיקה הוא ענף הריצה. תחרויות הריצה התקיימו עוד ביוון העתיקה והן מתקיימות גם היום. אנשים לא מוותרים על פעילות גופנית בשביל הבריאות, הם משתתפים בתחרויות ריצה  משום הרצון לקדם את היכולות הגופניות שלהם ולהוכיח לעצמם שהם יכולים להשיג את המטרה לה הם שואפים. יש כאלו שרצים בקבוצות משום תחושת הקהילתיות והתמיכה ואילו אחרים רואים בריצה אותה 'שעת קסם' בה מותר להם להיות לבד ולשחרר מתחים. אם גם אתם חובבי ריצה או מעוניינים להתחיל ולרוץ התחילו לקרוא מהם 3 הפריטים אותם חשוב לרכוש טרם הריצה...

לא מוותרים על נעליים טובות

ברשימת ציוד הריצה שלכם תמיד צריכות להיות נעלי ריצה טובות. כאן חשוב שתיבחרו בנעל ריצה המתאימה לאורך הריצה אותה אתם מתכננים, למבנה הגוף שלכם, מבנה כף הרגל וכמובן נעל שנוחה לכם. חשוב לא להתפשר על נוחות וכמובן שאם אתם מתכננים לרוץ בתחרות ריצה זו או אחרת תמיד יש לוודא שהתאמנתם עם הנעליים שאתם קונים לפחות שבועיים שלושה או שרצתם איתם לפחות מאה קילומטרים, שכן נעל ריצה חדשה יכולה לגרום ליבלות ולפצעים שונים ולא כדאי לגלות שהנעל בעייתית לריצות ארוכות בעת התחרות.

שומרים על צריכת נוזלים תקינה

הדבר השני ברשימה הוא צריכת נוזלים תקינה טרם הריצה, במהלכה ולאחריה. כאן המטרה כמובן היא להתחיל פעילות גופנית במאזן תקין של נוזלים ולא להתייבש במהלך הריצה או אחריה. נושא זה חשוב מאוד, שכן מדובר על הבריאות שלכם ועל היכולת שלכם לקחת אחריות כלפי החיים שלכם. בכדי לשמור על הנחיות אלו חשוב לוודא שיש לכם בקבוק שתייה תרמי אשר ישמור על טמפרטורת הנוזלים לאורך כל היום. בקבוק זה יאפשר לכם לצרוך נוזלים צוננים גם במהלך הריצה ולאחריה, דבר אשר יתרום רבות לנמרצות וחיוניות הגוף שלכם. נכון להיום, יש אפשרות גם לקנות בקבוקים ממותגים לשתייה, כמו למשל בקבוק חליטה או כוס שתייה תרמית אשר אידיאליים בתור מתנה לעובדים שלכם בחברה. מתנה זו תאפשר לעובדים שלכם ליהנות מצריכת נוזלים תקינה בעת הריצה ואילו החברה תוכל ליהנות מפרסום ללא עלות.

ביגוד מנדף זיעה – אידאלי לאקלים הישראלי

הדבר השלישי והחשוב אותו מומלץ לרכוש הוא ביגוד מנדף זיעה או במילים אחרות 'דריי פיט'. אי אפשר להתעלם מהאקלים הישראלי החם ולכן חשוב לבחור ללבוש בגדים אשר מרחיקים את הלחות מהעור ולא מאפשרים לה להיספג בבגדי בהם רצים. שכן, הדבר האחרון בו שאתם צריכים זה לרוץ עם חולצה רטובה וכבדה כתוצאה מזיעה, דבר שמקשה על הריצה ויכול לגרום להצטננות. חשוב לקחת בחשבון שיש רמות שונות של נידוף זיעה, דבר אשר משפיע על המחיר.

שיהיה בהנאה!