נעלי הספורט המובילות של נייק – מאז ועד היום


נעלי הספורט של נייק שינו את כל מה שאנחנו חושבים על נעלי ההתעמלות והעמידו סטנדרטים חדשים בעולם הספורט. למעשה, ניתן לומר שהדגמים הייחודיים של ענקית הספורט מאורגון ייצרו את התשתית הטכנולוגית למרבית נעלי הספורט המודרניות. אז אם אתם מכורים לפגסוס הוותיקות או שאתם מצפים לאייר מקס האחרונות, אתם חייבים לקרוא את הכתבה הבאה.

נייק אייר מקס – המהדורה הראשונה

קשה להתייחס להיסטוריה של נעלי ספורט מבלי לגעת באחד הדגמים ששינו את כללי המשחק. דגם האייר מקס של ענקית הספורט האמריקאית שילב בין טכנולוגיה פורצת דרך ועיצוב מרשים והכניס את מערכת הבולמים הייחודית של נייק לקדמת הבמה. דגם זה הציג לראשונה את בולמי הזעזועים ובועות האוויר הקלאסיות, עניין ששינה את פני הענף מאז ועד היום.

נייק אייר גו'רדן – תחילתה של אגדה

נייק אייר ג'ורדן היו יותר מעוד נעלי ספורט שמיועדות לחובבי הפרקט, הן היו חיבור בין הספורטאי הגדול בעולם לבין יצרנית הספורט החשובה בעולם. יתרה מכך, זו הייתה הפעם הראשונה בתעשיית הספורט שבו לשחקן אחד היה קו מוצרים משלו והייתה לו נגיעה עיצובית למראה שלה. אגב, היא הייתה נעל נהדרת גם בלי הבאז של אייר מייק.

Copyright: <a href='https://www.123rf.com/profile_tiraspr'>tiraspr / 123RF Stock Photo</a>

פגסוס – נעלי הריצה הטהורות הראשונות

בתחילת שנות השמונים, כאשר יצאה הפגסוס, הקהל שלה היה מוגדר למדי – חובבי ריצה. אבל כמו בכל נעלי נייק מאז ועד היום, האיכות של הנעליים הפכה אותן להרבה יותר מעוד מוצר נישתי. המשקל הנמוך של הנעל, הגימור הייחודי והסוליה האלסטית - יצרו לדגם הפגסוס מעריצים בכל רחבי העולם. מיותר לציין שגם שלושים שנה לאחר הייצור הראשוני שלה, ממשיכה הפגסוס לשלוט בטבלת המכירות.

נייק זום אייר – החבילה השלמה

היציאה של נעלי נייק זום אייר הייתה סנונית ראשונה ותשובה אמיתית של נייק לנעלי ההליכה ששטפו את השוק בשנות ה -90. דגם זה אמנם הציע את הסוליה הנפלאה של נייק, אך התאים אותה למגוון של סוגי ספורט והכניס את הענקית האמריקאית לטירוף חדרי הכושר של אותה התקופה. הרפידה העבה של הנעל והשימוש בסוליה הוליסטית, הפכה את הדגם לאחד הנמכרים ביותר בהיסטוריה המפוארת של נייק.

 

לסיכום, נייק הביאה שינוי של ממש לעולם הספורט ושילבה בין טכנולוגיה מהפכנית ואופנת רחוב. העובדה שמרבית הדגמים המוזכרים בכתבה עדיין נמכרים בכל רחבי העולם, היא עדות יוצאת דופן לגדולתה של אחת החברות המצליחות בעולם.