הכל על נעלי הספורט של נייק

החזון של חברת נייק מאז ומתמיד היה היכולת האינסופית של הגוף האנושי בתחומי הספורט והאתלטיקה, פיתוח מוצרי ספורט שיסייעו לספורטאים מכל התחומים למצות את היכולות שלהם ולהגיע להישגים שלא נראו עוד בעולם הספורט הפכה לימים לחלק בלתי נפרד מהמותג, קידמה אותו בספורט הבינלאומי והפכה אותו נגיש לכל ספורטאי בעולם ולכל מתעמל חובב כמותג מועדף ופופולארי ברמה בינלאומית.

נעלי ספורט נייק

חברת נייק גדלה והתפתחה, מחלקות ספורט ייעודיות תכננו נעלי ספורט לכל הענפים, לנשים ולגברים וכללו אביזרי ספורט נלווים וביגוד מותאם לכל ענף ספורט. כחלק מהתפתחותה העסקית של החברה נעשו מיזוגי חברות והוקמו חברות בת העוסקות גם הן בציוד ספורט מקצועי לשימוש יומיומי ולשימוש הספורטאים המקצועיים. נכון להיום, שנת 2011, מכרה חברת נייק מוצרי ספורט מקצועיים של החברה בהיקף של כ- 28-30 מיליארד דולרים, החברה מדווחת כי בכל יום נמכרים כחצי מיליון זוגות נעליים בכל העולם שזה כ-200 מיליון זוגות בשנה! חלק נכבד מרווחי החברה הולך לטובת השקעה ופיתוח של ענפי הספורט וספורטאים מרחבי העולם ובמדינות העולם השלישי בפרט. נייק ממשיכה לגדול, להתפתח ולתכנן מוצרי ספורט בטכנולוגיות חדישות עבור ספורטאים בעולם כולו.

החברה עשתה מהפכה בעולם הספורט כאשר שיווקה לראשונה את נעלי Nike Air על שם הכדורסלן מייקל ג'ורדן שהיה לגדם היוקרתי ביותר של החברה אז והפך לסמל בתחום הכדורסל בארצות הברית. מאז גדלה התחרות בשוק, כמו גם היכולת וההבנה הטכנולוגית ונעלי נייק  הגיעו במבחר דגמים אשר מותאמים לכל ענף ספורט ולמנחי כף רגל שונים:

  • נעלי כדורסל – בולמי זעזועים הנמצאים בין הנעל לסוליה ומתפקדים כקפיץ המחזיר את אנרגיית הדחיפה מהקרקע ומשפר את הניתור והנחיתה, בולמי זעזועים שהם למעשה אוויר דחוס ונמצאים באזור העקב או לאורך הנעל כולה על פי הצורך הספורטיבי והפיזיולוגי.
  • נעלי כדורגל וקטרגל – דגמים קלי משקל בצורה משמעותית העשויים מחומרים מאווררים ונושמים על מנת לשפר את נוחות השימוש ואת ביצועי השחקנים.
  • נעלי ריצה – מבחר דגמים המחולקים על פי מבנה כף הרגל, משקל וסגנון ריצה בהתאמה לנשים ולגברים, בדגשים על יציבות, בקרת תנועה ותחושת נוחות טבעית. בחירת נעלי ריצה נעשית בהתאם ללקוח וצרכיו, לדוגמא אישה עם פרונציה, קושי מוטורי בכף הרגל לקפוץ, לנתר ולרוץ, שאינה במשקל כבד יכולה לבחור את אחד הדגמים מתוך נעלי הריצה של נייק מסדרת Nike+ structure. גבר בעל מבנה גוף ממוצע, ללא פרונציה יכול לבחור דגם נעלי ריצה של נייק מסדרת Nike Free שתענה על צרכיו הספורטיביים.
  • חברת הספורט הקטנה מפורטלנד, ארצות הברית היא היום תאגיד עם חזון מוביל וטכנולוגיה פורצת דרך בתחומי הספורט בכל העולם ומגשימה כל שנה חלומות של מיליוני ספורטאים צעירים כאשר עוזרת להם באופן ישיר ועקיף להגיע להישגים מרשימים ולמצות את הפוטנציאל שקיים בהם ובכל אחד מאיתנו.