נעלי ריצה נייק ואדידס

ישנם כאלו שעבורם מהווה הריצה תחביב בשעות הפנאי ואצל אחרים מדובר פעילות תחרותית, אך בכל מקרה על מנת שהריצה תסייע לגוף ולא תזיק לו חשוב לבצעה בצורה נכונה.

גוף האדם בנוי לרוץ

מבחינה ביולוגית גוף האדם בנוי לריצה. אמנם, יחסית לבע"ח אחרים המהירות איננה גבוהה, אך אנו בהחלט בנויים לעבור מרחקים מאוד ארוכים. התאמה זו ניכרת במבנה כפות הרגליים, הבהונות, הגידים והרצועות המרכיבים את הרגל. בתוך כך, היכולת לרוץ למרחקים ארוכים קשורה ביכולתו של האדם להזיע, מה שמסייע בוויסות טמפרטורת הגוף.

נעלי ריצה נייק או אדידס

ריצה תורמת לבריאות הגוף, וגם לנפש

מלבד היות האדם מותאם מבחינה אנטומית לריצה, הוכח הפעילותהאירובית תורמת להכפלת ואף לשילוש יצירתו של חלבון BDNF,המעודד את צמיחתם של תאי עצב במוח. זהו חלבון התורם לתפקודה קוגניטיבי, מחדד את הריכוז והמחשבה, ומסייע במניעת ניוון מוחי, אלצהיימר ודמנציה. מעבר לכך, ריצה תורמת לחיסון ולחיזוק מערכות רבות בגוף האדם, ומכאן תורמת להיבטים כמו מניעת עייפותוהתקררות, שיפור תפקוד מערכת העיכול ואיכות השינה, ומניעתאוסטיאופורוזיס. כמו כן, הריצה משפרת את תפקודי מערכתהלב-ריאה, ומכאן מסייעת במניעת לחץ דם גבוה, מחלות לב ושבץ מוחי. יתרה מכך, נמצא כי הריצה תורמת באופן ניכר להפחתת מתחים ולחצים, משפרת את מצב רוח הכללי, ואף מסייעת בהעלאת הביטחון העצמי.

חשיבותה של ריצה נכונה

ריצה הינה פעילות פשוטה וזמינה לכל אחד, כמעט בכל מקום ושעה.יחד עם זאת, ריצה שאינה מבוצעת נכון עלולה להזיק למתאמן. לכן,חשוב לרכוש לצורך פעילות זו נעלי ריצה טובות המותאמות למבנה כף הרגל של המתאמן. כמו כן, לרצים הסובלים מפציעות חוזרות מומלץ לגשת למרכזי ספורט מקצועיים אשר יבחנו את מבנה הגוף, בריאותו של המתאמן וטכניקת הריצה שלו. הבחינה תאפשר לכםלשפר את יציבות הגוף, להבין כיצד להפעיל את שריריו טוב יותר, ולקבל המלצות על נעלי ספורט ומשטחי ריצה מתאימים לנתוניכם.

נעלי ריצה מובילות בשוק

בעת בחירת נעלי ריצה מומלץ להשקיע בנעליים איכותיות של חברה ידועה, ושני מותגים מובילים כיום הן ללא ספק חברות אדידס  ונייק. חברות אלו מספקות מגוון גדול של נעלי ריצה איכותיות לנשים ולגברים כאחד, המותאמות למבנה כף הרגל, סגנון הריצה ומשקלו של המתאמן.