שעוני דופק

אם אתם עושים ספורט על בסיס קבוע, אתם יודעים ששני אנשים יכולים לעשות את אותו הספורט, לדוגמא הליכה, באותו מיקום גיאוגרפי, אך לכל אחד תגובה פיזית שונה. הכל תלוי בכושר ובמצב הפיזיולוגי שלכם. אפשר בקלות רבה לבצע ניטור ולשפר את ההישגים שלכם.
שעון דופק מכיל מוניטור, אשר בודק ומציג את קצב הלב שלכם. מי שעושה הליכות, בין אם באופן מקצועי או חובבני יכול להיעזר בו רבות, כדי לאזן את קצב ההליכה בהתאם לניטור. במהלך ההליכה קצב הלב משתנה, אך כאשר אתם מבצעים ניתור של נתוני הלב, תוכלו לדעת האם להאיץ את הליכתכם, להאט או להשאר בתחום קצב ההליכה הנוכחי.כדי לקבל את התוצאה המדוייקת ביותר של קצב הלב השתמשו בשעון דופק, המחוברת אליו רצועה גמישה המותאמת בדיוק לאיזור שמתחת לחזה. השדר קולט את הפעילות החשמלית של הלב שלך, בדיוק כמו בדיקת א.ק.ג. ועובר כתצוגה ויזואלית. ישנם שעוני דופק, אשר מעבירים את התוצאה לאוזניות, בקול רם. חשוב שהרצועה מונחת במקום הנכון, כדי לקבל תוצאות אמינות ומדוייקות.
קיימים גם מודלים ללא רצועת חזה, אשר פעולתם עובדת על קריאת קצב הלב בעזרת הנחת אצבע או שניים על כפתור מיוחד. שעונים אלה אינם מספקים קריאה מתמשכת של קצב הלב, אלא רק על פי בחירתכם וביצוע בזמן בחירה. בנוסף, צריך לקחת בחשבון שרגישותם פחותה ומצב חיצוני של קור, רטיבות או חום, עלולים להשפיע על תוצאות הקריאה.

אז מה בעצם יש בתוך שעון הדופק:

המודל הבסיסי של שעוני הדופק מציגים רק את קצב הלב ולפעמים גם סיום זמן התרגיל, אם קבעתם אותו מראש. במודלים מתקדמים יותר, ניתן לקבל מגוון של אפשרויות בדיקה ותצוגה נוספות כגון: התראה על שינוי קיצוני בקצב הלב, גבוה או נמוך מדי. מדידות שונות, כגון שעון עצר, ספירה לאחור, מרווחי זמנים ואפשרויות התראה. תוכלו לקבל תצוגות נוספות של מראה שריפת קלוריות, תוכניות לבדיקת כושר ואפילו קישור למחשב.
חשוב לזכור, כי כאשר רוכשים שעון דופק, ההתלהבות מהמראה החיצוני והאפשרויות הטכנולוגיות, יכולות לגרום לכם להתעלם מאופן וקלות השימוש. דאגו כי אופן השימוש נוח והתפעול קל. האם תצוגת האותיות גדולה מספיק? האם בדגם שבחרתם יש כל-כך הרבה אפשרויות שימוש, שעליכם לקחת אתכם את חוברת ההפעלה בזמן האימון? האם מבנה השעון מאפשר גישה מהירה והכפתורים לחיצים?
אחרי שהחלטתם על הדגם המתאים לכם ביותר, צריך גם לחשוב על המחיר. ישנם מבצעים רבים בתחום עזרי הספורט, כך שתוכלו למצוא מבחר של שעוני דופק במחיר סביר. בצעו השוואת מחירים והשקיעו מעט זמן, כדי להשיג את השעון האידאלי עבורכם, במחיר הטוב ביותר.

עברו לקטגוריית שעוני דופק באתר!