כללי ברזל לפעילות ספורטיבית בחורף

ריצה בחורף

עונת החורף כבר מעבר לפינה והיא מצריכה מכל ספורטאי להתכונן אליה באופן הטוב ביותר. מעבר לתזונה נכונה, חשוב לספק לגוף שלנו את המעטפת ההגנה המושלמת בכדי להימנע מפציעות טורדניות ולעמוד ביעדים שהצבנו לעצמנו. הנה כל הדרכים ליהנות מפעילות גופנית איכותית - גם בעונת החורף.

להתאמן בעצימות הנכונה

בחורף אנו פחות חשופים למדדי הוויסות הטבעיים של הגוף שלנו ולכן עלולים להתאמן בעצימות גבוהה מדי. העובדה שאנו מזיעים פחות ושותים פחות אינה מצביעה על עוצמת הפעילות ועל היקף המאמץ שבו הגוף שלנו נמצא. מסיבה זו, חשוב לעבוד עם שעוני דופק אשר ישקפו לנו את המאמץ הקרדיו וסקולרי שבו אנו נתונים בכל שנייה ויעזרו לנו לשנות את קצב האימון בכל רגע.

לאכול נכון לפני ואחרי כל אימון

בתקופת החורף הגוף שלנו צורך יותר קלוריות, ולכן חשוב להגביר את הצריכה של פחמימות מורכבות הרבה לפני כל אימון. מומלץ גם להרבות בשתייה חמה לאורך כל שעות היום ולנסות להוסיף פירות וירקות לתפריט. שמירה על דיאטה נכונה תאפשר לגוף שלכם להתאושש באופן מהיר ותשמור על המערכת החיסונית שלכם בתקופות של מאמץ שיא.

פעילות ספורטיבית בחורף

להקפיד על לבוש ספורטיבי איכותי

אם אתם מתכוונים לערוך ג'וגינג איכותי בעונה הקרה, אתם פשוט חייבים להצטייד בבגדי ספורט איכותיים. בגדי ספורט בעלי מנגנון נידוף זעה אקטיבי, הם הבסיס להתמודדות חכמה עם האתגרים העומדים בפניכם והזדמנות לחדש את המלתחה. חשוב גם לאמץ את סגנון השכבות בכל פעם שאתם יוצאים אל השטח. באופן זה, תוכלו להחליף את בגדי הספורט בתוך שניות ולא להפסיק את האימון כאשר שהטמפרטורה משתנה.

לבחור בנעליים בעלות אחיזת שטח טובה

נעלי ספורט איכותיות הם המפתח לפעילות בטוחה בכל עונות השנה אך בתקופת החורף הן פשוט בגדר חובה. מסלולי הריצה הרטובים והבוץ שנמצא בכל מקום, מגדילים משמעותית את סכנת ההחלקה וחושפים אתכם לשורה של פציעות. נעלי אדידס  בעלות אחיזת שטח טובה או נעלי נייק בעלות גפת עור מבודדת, עשויות לספק לכם פתרון איכותי למגוון של פעילויות ספורט.

להשתמש באקססוריז הטובים ביותר

בשנים האחרונות אנו עדים לפופולריות של כובעי הגרב כאמצעי לשמור על חום הגוף בפעילויות OUTDOOR ורואים כיצד כל אימון אופניים מתחיל בעזרת חבישה של כפפות מגן איכותיות. מעבר ללוק הייחודי שאקססוריז אלו מעניקים, הם מאפשרים לכם למנוע כוויות קור ולהעניק לשרירים שלכם מעטפת הגנה אופטימלית מפני כל פגיעה. בכל זאת נפצעתם ואתם צריכים עזרה בהתאוששות? קראו את המאמר הזה כדי להבין כיצד מגנזיום וסידן יכולים לסייע לכם.