ריצה על הליכון או בחוץ – איך לבחור מה נכון לכם?

איפה כדאי לרוץ וכיצד? אולי מהר על אספלט? אולי יחפים בחוף הים? אם אתם מעוניינים להיכנס לכושר, אנחנו כאן בכדי להמליץ על כמה טיפים מעולים לריצה נכונה וכיפית. בואו נמנה מספר הבדלים בין ריצה על הליכון, לבין ריצה בחוץ.

אין ספק, כושר ובריאות בדרך כלל הולכים ביחד. אם אתם שומרים על כושר, אתם כנראה מכירים את ההבדלים בין ספורט שמתבצע בחוץ, לבין ספורט בדלתיים סגורות. כמובן שכל דרך לעשות ספורט היא מעולה, כל עוד היא מועילה לאדם שעושה אותו. אתם יכולים להפיק הנאה אדירה גם מריצה על הליכון, אך גם מריצה בחיק הטבע. ריצה יחפה היא אפשרות מומלצת על ידי רופאים רבים, במיוחד עבור אנשים הסובלים מפלטפוס. למעשה, אחד הטיפולים המומלצים לכאבים בכפות הרגליים, הוא ריצה יחפה בחוף הים.

עד כמה חשובות נעלי ריצה איכותיות לגברים ונשים?

נעלי ספורט איכותיות הן חשובות ביותר, בין אם אתם רצים על הליכון או בחוץ. על הליכון, אתם יכולים תמיד להיות בסביבה מבוקרת ואף ממוזגת, מה שלא אפשרי כאשר אתם רצים בחוץ. יחד עם זאת ולא מנגד, ריצה בחוץ היא בדרך כלל יותר מעניינת, הנוף משתנה והתנאים משתנים גם הם.

נכון, על הליכון ניתן לשנות תנאים של ריצה (כמו למשל לקבוע עליות או ירידות), אך כשרצים בחוץ התפאורה משתנה גם היא, וזה נחמד. אם לאחרונה רכשתם נעלי ריצה לגברים או לנשים, אתם בטח כבר ממש "מתים" לנסות אותם בחוץ.

למקסם את הריצה כמה שיותר

נעלי ריצה איכותיות צריכות לגרום לכך שהזעזועים ייבלמו נכון, שהריצה תהיה נוחה, שלא ייגרם נזק לכפות הרגליים ועוד. בין אם אתם בוחרים לרוץ על הליכון או בחוץ, אתם בכל מקרה מפיקים תועלת מעולה. בחדר הכושר למשל, מעבר לריצה על הליכון, תוכלו גם להכיר אנשים חדשים.

בסופו של דבר, זה תמיד מצוין להתייעץ עם מדריכי כושר, או אפילו עם אנשים אחרים שרצים בעצמם. אם מדברים למשל על איכות האוויר, קשה באמת להגיד היכן תנשמו אוויר איכותי יותר במהלך הריצה. בעוד שישנם אנשים מסוימים אשר יעדיפו לא לרוץ בחוץ בגלל זיהום האוויר, אחרים ירגישו שחדר הכושר חנוק מדי עבורם.

היכן כדאי לרוץ מבלי לסבול מזיהום אוויר?

לטעמנו? הפתרון האידיאלי הוא לקחת את הרכב ולחנות אותו בפריפריה (ליד יישוב כלשהו). לאחר שחניתם את הרכב, צאו לכם לריצה באזורים עם זיהום אוויר מופחת. בד"כ, לאחר פעם אחת, אתם תחושו בהבדל בין סוגי האוויר.

סיימתם? שובו לביתכם בעיר. בין אם אתם מחליטים לרוץ בחוץ, לצאת אל ריצה יחפה בים, לרוץ בחדר כושר או כל פעילות ספורטיבית אחרת, זה בכל מקרה עדיף מאשר לצפות בטלוויזיה במשך שעות. צאו לכם החוצה, תתאווררו ותעשו כושר, מומלץ!

***תמונה: martinan / 123RF Stock Photo