כיצד לבחור נעלי ריצה מותאמות אישית?

בחירה של נעלי ריצה שמותאמות לכף הרגל שלכם יכולה להיות ההבדל בין אימון איכותי לבין פציעה כואבת.  לכן, חשוב שתרכשו את הנעליים הטובות ביותר למידות שלכם, תבחרו בסוליה איכותית ותבחרו בדגם האידאלי. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבצע רכישה חכמה ולהתחיל כל ג'וגינג בצעד ימין.

שאלו על הרוחב של כל דגם

למרות שיש מגוון של נעלי ריצה מומלצות, חשוב שתבחרו נעל שתתאים לרוחב של כף הרגל שלכם. בנעליים אשר מיובאות מארצות הברית ניתן להבחין ברוחב על גבי הקופסה, באחרות  ניתן לבדוק את העניין ברחבי הרשת. בכל מקרה,  חשוב שנעלי הריצה שלכם לא ילחצו לכם בצדדים ולכן חשוב שתמדדו אותם כמו שצריך.

הקפידו על מדידה איכותית

כל חנות נעלי ספורט תאפשר למדוד מגוון של זוגות ולכן חשוב שתעשו זאת כהלכה. חשוב שלא להגיע עייפים לאחר יום של עבודה או למדוד יותר מדי נעליים באותו היום - משום שכך לא תוכלו לזכור איזו נעל מתאימה לכם. חשוב גם להגיע עם סוג הגרביים שאיתם אתם מתאמנים בכדי לוודא שאכן הנעל יושבת כמו שצריך ושאתם תבחרו את המידה הנכונה.

בדקו את האיכות של הסוליה

חשוב לבדוק את האיכות של הסוליה ואת התאמתה לטוואי השטח שבו אתם מתכוונים לרוץ. נעלי ריצה מומלצות יגיעו עם סוליה שניתן לקפל אותה בקלות ועם קושי אשר יתאים הן לאספלט המקומי לשטח ההררי אשר מצוי בארץ. לכן, חשוב שתדעו בדיוק מאילו חומרים הסוליה מורכבת ושהיא אכן תתאים לדרישות שלכם כאצנים מן השורה.

שאלו על בולמי הזעזועים

משום שכמעט לכל חברה יהיה סוג שונה של בולמי זעזועים, כדאי שתבדקו אילו מתאימים לצרכים שלכם. נסו לבחון את הטכנולוגיה האקטיבית של דגמי אדידס האחרונים, את כריות האוויר של דגמי האייר מקס הפופולריים ואת הג'ל הייחודי של מרבית דגמי האסיקס. כך, תוכלו  להימנע מפציעות רבות ולשמור על העקב שלכם מפני חבלו של ממש.

העדיפו מעטפת נושמת

מכיוון שהקיץ נמצא מעבר לפינה אתם חייבים לבחור בנעלי ספורט נושמות. למעשה, כמעט בכל חנות נעלי ספורט אתם תראו שהדגמים המבוקשים מצוידים במערכות שמזכירות את הדריי פיט ומורכבות מאוורור דינמי של ממש. אז חשוב שתימנעו מנעליים שמתבססות על גפת עור ותבחרו בדגמים שיאפשרו לכף הרגל שלכם לנשום גם בזמן הריצה

 שורה תחתונה: עדיף להשקיע בנעלי ריצה איכותיות שישמשו אתכם זמן רב ולמדוד את כל הדגמים המובילים. שימו לב לסוג הסוליה, לסוג הגפה ולטכנולוגיה שמתאימה לסגנון הריצה שלכם.

 יכול לעניין אותך גם:

המדריך המלא לבחירת נעליים טקטיות >>

איך לבחור נעליים להרמת משקולות?