כיצד לבחור נעלי ספורט לענפי הספורט השונים?

ספורטאים מקצוענים וחובבניים כאחד מעדיפים לרכוש נעליים אשר מותאמות לענף הספורט שבו הם עוסקים. מעבר לתרומה הספורטיבית וללוק הייחודי שנעליים אלו מספקות, הן שומרות על הבריאות של כל ספורטאי ועוזרות לצמצם את מספר הפציעות. הנה כמה טיפים שיאפשרו לכם לבחור את הנעלים הנכונות עבור ענף הספורט המועדף עליכם.

דגמים של נעלי ספורט

ריצה

 בבחירה של נעלי ריצה חייבים לשים את הדגש על משקלה של הנעל ועל החומרים אשר מרכיבים אותה. רצוי להתרחק מנעליים כבדות אשר יפגעו לכם בתוצאות ויעמיסו על הברכיים שלכם בכל ריצה, ולהעדיף נעליים שמבוססות על סוליות אלסטיות. בחירה בדגמי הבוסט של נעלי אדידס או בדגמי הפגסוס של נייק, הן בהחלט אופציות ששווה לכם לשקול. 

כדורסל

כדורסל מהווה את אחד מענפי הספורט הפופולריים בישראל, אך גם מקור לפציעות ספורט רבות. חשוב לבחור בנעליים בעלות בולמי זעזועים איכותיים אשר ישמרו עליכם בכל ג'אמפ ויגנו אל הקרסוליים שלכם בכל ריבאונד. מומלץ להעדיף נעלי כדורסל אשר מותאמות לסגנון המשחק ולדרישות הייחודיות של הגוף שלכם. בכל מקרה, אל תתפשרו על גפה נמוכה או על מערכת פיזור משקל איכותית.

סנפלינג

מעבר ללבישה של בגדי ספורט טרמיים והקפדה על מיגון איכותי ביציאה אל השטח, חייב להצטייד בנעליים אשר יאפשרו לכם טיפוס והחלקה בטוחים. מומלץ לבחור בנעלים בעלי גפה דוחת ומים לסוליה אשר תעניק לכם אחיזת שטח מקסימלית. נעלי אדידס יעניקו לכם חווית סנפלינג איכותית ויאפשרו לכם ליהנות מכל מצוק באופן אידיאלי.

כדורגל

חשוב להתאים את הנעליים לסוג המשטח ולצרכים הטכניים של כל מגרש כדורגל.  רצוי לבחור בנעלי כדורגל אשר יספקו הגנה מלאה על כף הרגל שלכם ויתמכו באופן מושלם במניסקוס. אסור לשכוח גם את עניין המידה של הנעליים. נעלים מרווחות, יאפשרו לכם לשחק עם מגני עצם ולהתאמן עם גרביים עבות יותר.

טניס

הספורט הלבן הוא לא רק המקום להשוויץ בבגדי הספורט החדשים שלכם אלא הזדמנות להתחדש בזוג נעליים איכותיות. משום שבארצנו לא קיימים משטחי חימר רבים, כדאי לבחור בנעלי טניס בעלות סוליה שמתאימה למגרשים קשים. חשוב להקפיד על נעליים שמבוססות על סוליה שתומכת בשינויי כיוון מהירים ומספקת בלימה איכותית של זעזועים.

לסיכום, מכיוון שכל ענף עובד על שרירים אחרים ודורש יכולות אתלטיות ייחודיות, חשוב לבחור בנעלים מתאימות. כך, תרכשו את הנעליים שאתם באמת צריכים ותוכלו לעמוד במטרות הספורטיביות שהצבתם לעצמכם. 

קריאה נוספת

איך לבחור נעליים טקטיות לשטח - המדריך המלא >>

איך לבחור נעליים להרמת משקולות - המדריך המלא >>