נעלי ספורט לחדר כושר - איך בוחרים?

בחירת נעליים לחדר כושר

כל מי שמחליט להירשם לאימונים בחדר הכושר מכיר את ההתלהבות הראשונית של רכישת ציוד ספורט מתאים. ישנם חדרי כושר שמציעים למכירה ציוד ספורט בסניפים השונים שלהם, בדרך כלל מדובר בביגוד ספורט, תוספי תזונה לספורטאים, בקבוקי שתייה ועוד. אך כאשר מדובר על רכישת נעלי ספורט מתאימות, חשוב מאוד לפנות לחנות מקצועית שיכולה להתאים את סוג הנעליים לסוג הפעילות הספורטיבית המבוצעת ולמבנה האישי של כף הרגל של כל מתאמן. המגוון של נעלי ספורט מקצועיות הוא עצום וחשוב לקבל ייעוץ מקצועי לפני הרכישה, על מנת למצוא את זוג הנעליים המתאים לנו ביותר.

מה חשוב לדעת לפני קניית נעליים לחדר כושר?

לא כל נעל ריצה מתאימה לאימון בחדר כושר. כל סוג של אימון דורש נעליים שונות ולכן חשוב מאוד להכיר את ההבדלים בין הסוגים השונים ולדעת להתאים את הנעל הטובה היותר עבורנו.

יש למשל נעלי ספורט שמתאימות לפעילויות ספורטיביות שבכלל לא מתקיימות בחדר כושר, כמו נעליים לכדורגל, כדורסל, טניס ועוד. אך גם בין הפעילויות השונות שמתקיימות בחדר הכושר ישנם הבדלים משמעותיים וחשוב להכיר אותם כדי להימנע מפגיעות גופניות שנובעות מנעילת נעליים שאינן מתאימות לסוג הפעילות.

נעלי ספורט לחדר כושר לאימון משקולות

פעילויות שונות בחדר כושר

  • ריצה - נעלי ספורט שיתאימו לריצה על ההליכון בחדר כושר צריכות להיות בעלות סוליה רכה וגמישה יחסית ועם כריות אוויר, על מנת לרכך את עוצמת ההתנגדות הנוצרת בעקבות הריצה. חשוב גם שנעליים כאלו יכללו בולמי זעזועים טובים. בנוסף, ריצה על הליכון דורשת תחתית מגומי לסוליה שתמנע שחיקה של הנעל ובד אוורירי נגד הזעה. באתר שלנו יש מגוון נעלי אדידס לנשים שמושלמות לפעילות של ריצה.
  • הליכה - בדרך כלל נעלי ריצה יכולות להתאים גם להליכה, אך נעלי הליכה לא יתאימו לריצה. כדאי לקבוע את רכישת הנעליים בהתאם לפעולה המועדפת באימון בחדר הכושר. נעלי הליכה צריכות להתאים למשקל שמופעל על העקב ועל החלק הקדמי של כף הרגל. מומלץ שיהיו משולבות בהרבה עור ופחות בד רשת ושיכללו בולמי זעזועים ברמה גבוהה.
  • אירובי - חדר כושר בדרך כלל מציע מגוון של פעילויות, כולל חוגים. חוג אירובי הוא אחד הפופולריים שבהם. לאימון אירובי יתאימו נעליים יחסית גבוהות שיוכלו להגן על הקרסול מהבלך התנועות החדות באימון. בנוסף, חשוב שיכילו כריות אוויר קדמיות להגנה על הרגל בזמן פעילות על קצות האצבעות.
  • ספינינג - אחת מהפעילויות הפופולריות יותר בחדר כושר היא שיעורי ספינינג. נעליים מיוחדות לספינינג כוללות הברגה ייעודית בסוליה שמאפשרת חיבור מושלם לפדל של אופני הכושר כדי למנוע החלקה. מומלץ לרכוש נעליים עם סגירת סקוץ' ולא עם שכורים שעשויים להסתבך בפדל. חשוב לדעת שנעלי ספינינג יכולות לשמש כמעט רק לפעילות זו ולכן מומלץ לרכוש אותן רק אם זו הפעילות המרכזית של המתאמן.
  • אם אתם מחפשים נעליים להרמת משקולות כדאי שתכירו מספר טיפים שיעזור לכם לבחור את הנעליים המתאימות.

לטיפים נוספים אנחנו מזמינים אתכם לעבור לעמוד הבלוג שלנו >>