מה חשוב לדעת לפני שבוחרים נעלי ספורט לילדים?

בחירה של נעלי ספורט לילדים עלולה להוות אתגר למי שלא מכיר את הצרכים הייחודים של הגילאים הצעירים. למעשה, מכיוון שבשנים אלו אנו עדים להתפתחות של כפות הרגליים בקצב מהיר ולשינויים אורתופדיים רבים, אסור להתפשר על האיכות של כל נעל. אז איך בוחרים את הנעליים הנכונות לקטנטנים? הנה כמה טיפים שיעזרו לכם במלאכה.

סוליה איכותית – שתבלום את כל הקפיצות שלהם

ילדים קטנים נוטים לזוז הרבה בבית (וגם בחוץ) ולכן חשוב להעדיף נעליים אשר יספקו מעטפת של הגנה לכל כף הרגל. חשוב לבחור בסוליה איכותית אשר מורכבת מבולמי זעזועים ואשר תעזור באופן אקטיבי בבלימה של כל הקפיצות שלהם. חשוב שהסוליה תהיה גם מספיק קלה וגמישה בכדי שהם יוכלו להתרוצץ עם נעלי הספורט החדשות שלהם בקלות ובנוחות.

גפה נושמת שתאוורר את הזיעה ותשמור על טמפרטורה נעימה

כמו שכל הורה יודע, ילדים רבים נוטים לסבול מהזעה משמעותית בכפות הרגליים ולכן חשוב להעדיף גפה נושמת. גפה אשר עשויה מחומרים טבעיים כדוגמת הכותנה או כזו אשר מאפשרת כניסה רציפה של אוויר לפנים הנעל, היא בהחלט אופציה שכדאי לכם לשקול. חשוב לציין שכמה מותגים בין לאומיים כבר אימצו מזמן את הדרישה הזו ובשוק הישראלי ניתן לראות נעלי אדידס לילדים עם גפה נושמת.

אסור לקנות גדול או קטן מדי

מידות הילדים נוטות להשתנות בקצב מהיר בגילאים הצעירים ולכן לפני ששוקלים רכישה של נעלי ספורט לילדים, צריך לבדוק את המידה של כל ילד וילדה. לאחר מכן יש לבדוק את מידת ההתאמה של כל דגם ולא להתפתות לרכוש נעל במידה גדולה יותר מזו שבאמת צריך. המחשבה שהילד יגדל כבר לתוך הנעל היא מחשבה מיושנת שעשויה לגרום לפציעות רבות משום שעד שזה יקרה, הילד לא יזכה להגנה מתאימה.

נעליים שמתאימות לחוג החדש

במידה והילד נרשם לאחרונה לחוג חדש, בהחלט שווה לשקול ולהעדיף זוג אשר יוכל לשמש אותו בזמן האימון השבועי. יחד עם זאת, חשוב להדגיש שלא כל נעלי ספורט יתאימו לכל ענף ובענפים מיוחדים (כדוגמת כדורגל או טניס), תיאלצו לרכוש נעליים מיוחדות. עבור ענפים כמו ריצה, מרבית נעלי הספורט לילדים יעשו את העבודה בצורה נהדרת ויאפשרו לכם לדעת שהשקעתם בתבונה.

צבעים וסגנון שמתאימים לכל ילד או ילדה

אחד האספקטים החשובים ביותר ברכישה של נעלי ספורט לילדים, טמון ברכישה של נעליים בסגנון האהוב עליהם. אין טעם לבזבז שעות בריבים על הצבע המתאים או על העיצוב של הנעל. כל עוד הנעל עומדת במסגרת התקציב שלכם והיא מתאימה לצרכים האמיתיים של הילד, היא בהחלט עשויה לעשות את העבודה. מאידך, אסור להיכנע לגחמות של הילד ולכן חשוב להקפיד על המעטפת האיכותית שכל דגם מציע.

העלות של כל נעל והתאמתה לתקציב שלכם

בסעיף האחרון נגענו בעניין התקציבי, אולם חשוב להרחיב על הנקודה הזו משום שמדובר בהוצאה לא קטנה ויש לה אספקטים חינוכיים. מסיבה זו, שווה לרכוש נעלי ספורט שעומדות במסגרת התקציבית שלכם ולא להתפתות לדגמים יקרים במיוחד. ברשת האינטרנט קיימות מגוון של אפשרויות רכישה חכמה ולא מעט דרכים לחפש את הנעל שמתאימה לסכום שאתם מוכנים להוציא.  

כדאי לקרוא גם:

- איך לבחור נעליים מתאימות להרמת משקולות >>