ריצה על הליכון לעומת ריצה בשטח הפתוח

ריצה נמנית על הפעילויות המומלצות והפופולאריות ביותר לשמירה על כושר, וישראלים רבים אכן עוסקים בספורט זה בדרגות מקצועיות שונות. לא מעטים מהם נעזרים בהליכונים המצויים במכוני הכושר או רוכשים מכשיר פרטי לביתם, ואילו אחרים דבקים בדרך הוותיקה של ריצה בשטחים פתוחים ועירוניים. מכיוון שקיימים מספר הבדלים מהותיים בין ריצה על הליכון לריצה בשטח פתוח, כדאי להכירם. זאת על מנת שתוכלו לבחור באמצעי המתאים ביותר לצרכים, ההעדפות והמגבלות האישיות.

נעלי ריצה מקצועיות בחוץ

תנאי השטח

אחד ההבדלים המרכזיים בין ריצה על הליכון לריצה בשטח פתוח הוא תנאי הסביבה, כאשר הרצים בחוץ נתונים להשפעות מזג האוויר העשויות לפגום באימון. דוגמא לכך מהווים גשם שוטף או טמפרטורה גבוהה העשויים להוביל להפסקת הריצה, וזאת לצד היבטים של זיהום אוויר, קרינת השמש, בורות ומכשולים העלולים לפגוע ברץ. מאידך, ריצה על הליכון מתבצעת בתוך חלל סגור ובטמפרטורה קבועה, כך שגורמים כגון שעות חשוכות, מכוניות או רוחות עזות אינם מקשים על השלמת האימון ללא סטייה מהתוכנית.

אמצעים טכנולוגים

כיום אנו יכולים לקבל מידע רב אודות הביצועים שלנו. הליכון יכול לספק  מידע על כמות הקלוריות, מרחק, גובה שיפוע, זמן ועוד. האמת שבעידן של היום גם ריצה בשטח פתוח יכולה לתת לנו מידע רב דרך שעוני דופק ואפליקציות שונות שקיימות היום בשוק. אפליקציות הכוללות בניית תוכנית אימונים מסודרת, מסלול ריצה על גבי מפה, זמן הריצה, כמות קלוריות שנשרפו ועוד.

הנאה

ריצה על הליכון לאורך דקות ארוכות עשויה להוות חוויה משעממת עבור חלק מהאנשים, ואילו השעמום מוביל בתורו ללאות ולויתור. מאידך, ניתן לשלב בפעילות זו גם האזנה למוזיקה אהובה או אפילו צפייה בטלוויזיה, התורמות להעברת הזמן באופן מהנה יותר. לעומת זאת, ריצה בשטח פתוח מאופיינת בנוף משתנה ומסקרן המעיד על התקדמות, בגירויים משתנים כמו רוח קלילה או אור וצל, ולכן מרבית האנשים נהנים יותר מאפשרות זו. יתרה מכך, גם בחוץ ניתן לרוץ עם אוזניות או בחברת שותף.

מסקנה

כמו לכל דבר בחיים, לריצה בהליכון יש יתרונות וחסרונות בדיוק כפי שלריצה בשטח פתוח יש יתרונות וחסרונות. אם אתם אוהבים את הריצה בשטח הפתוח אז במידה ותנאי המזג אוויר לא מאפשרים לכם תשלבו ריצה גם על הליכון ולהפך. הדבר החשוב הוא שתמצאו את הדרך הנוחה והמתאימה עבורכם איך לבצע את הריצה שלכם. ידוע שאורח חיים ספורטיבי הכולל פעילות ספורטיבית מסודרת בריא, לכן חשוב להתמיד ולבצע פעילות ספורטיבית.

עברו לקטלוג נעלי ריצה לגברים >>

או לקטלוג נעלי ריצה לנשים >>