כמו לרוץ יחפים - הכל על נעלי ויברם חמש אצבעות

טכנולוגיית נעלי הויברם חשפה בפנינו דרך חדשה לשדרג את חווית הריצה שלנו על ידי חזרה לשורשים: הרגשת הריצה היחפה, המעודדת את גופנו להתפתח בצורה בריאה ואף מגדילה את חדוות הריצה, כפי שילדים נהנים ממנה. הטכנולוגיה מבוססת על נעל העשויה משכבת עור נוספת עמידה ואטומה, בעלת חמישה תאים נפרדים לאצבעות הרגליים. כמו כן, היא בעלת משקל קל ונעימה למגע. נעלי ויברם מספקות את הרגשת הריצה היחפה ללא חשש מפציעות ממסמרים או זכוכיות ומאפשרות לתנועה בדרך טבעית.

לרוב בחנויות נעלי ספורט קיימות בצורת הדגם הקלאסי: סוליה קשיחה המבודדת את הרגליים מסביבתן על מנת להגן עלינו מתלאות הדרכים בהליכה או במהלך ריצה. בניגוד לנעלי הספורט המודרניות, נעלי הויברם מעצימות את התחושה הטבעית, מאפשרות לחוש את תוואי הדרך, ויחד עם זאת מעניקות יתרונות לחיזוק ולשיפור תנאי הריצה והחוזק של שרירי הרגל.

נציג 5 יתרונות בנעלי ויברם במהלך הריצה:

  1. חיזוק שרירי הרגל וכף הרגל, שיפור התנועה ויציבות הגוף: מכניקת נעל הויברם ייחודית ולרוב בחנויות נעלי הספורט לא נמצא נעל דומה לה - השימוש בנעליים מדמה את כפות הרגליים ומאפשר לשרירי הרגל לנוע בחופשיות, דבר המזרים אנרגיות לגוף ולשרירים בצורות מרעננות המחזקות את שרירי הרגל.
  2. שיפור היציבות: הנעליים מעצימות את היכולת הטבעית לחוש ולהרגיש את תוואי הדרך, ובכך תגובת הרגל לחווית הריצה מועצמת - שיפור קלות התנועה והטווח של כף הרגל, החוזק והיציבות. התגובה החושית מועצמת ומחזירה את היציבות למצב הטבעי ושיפור חל בקלות התנועה ובמתן תגובה מהיר ונכון יותר של הגוף.
  3. סוליה מחוספסת: החומר ממנו עשויה הנעל אינו מצוי לרוב בחנויות נעלי הספורט: הוא דק, כשכבת עור נוספת, ומעניק את תחושת הריצה הטבעית היחפה המרגשת, ויחד עם זאת, מיוחד למניעת החלקה בשטח.
  4. שיפור יעילות הריצה: לפי מחקרים יעילותה של ריצה יחפה עדיפה מריצה בנעל ספורט סגורה. נעלי הויברם מאפשרות להנות משני רבדי היעילות כאשר מצד אחד הן מעניקות את תחושת החוויה החושית היחפה ומצד שני שומרות על הרגל מפגעי הדרך והסביבה.
  5. פחות כאבי גב: בנעלי הספורט השכיחות, ניתן לראות לרוב בחנויות נעלי ספורט בעלות עקב מוגבה. בנעלי הויברם, על ידי הורדת העקב, אנו מחזירים את השרירים למיקום הטבעי ומורידים מעומס הגב התחתון. באמצעות תנועת ההליכה הטבעית, הירכיים והגב התחתון מתנהלים בצורה הנכונה.

רוצו על זה!