נעלי קרוספיט - מה כל כך מיוחד בהן?

שיטת אימוני הקרוספיט כובשת את ישראל ורבים בוחרים להתאמן בשיטה ייחודית זו - בה נעשה שימוש במגוון רחב של טכניקות וכלים. באימוני קרוספיט יש דגש על הנפת משקולות כמו בתחרויות באולימפיאדה, התעמלות קרקע, ריצות קצרות וארוכות, קפיצה בחבל, אימונים אירוביים בדרגות שונות ועוד. לכן, חשוב לבחור נעליים המתאימות לאימונים הקשים ומומלץ לרכוש נעלי קרוספיט המתאימות לאימונים המורכבים. חשוב לדעת כי רק נעליים מיוחדות לקרוספיט יעניקו את התמיכה והאחיזה הנדרשת לכף הרגל בכל סוגי האימונים- ריצה, טיפוס בחבל, הרמת והנפת משקולות וכו'.

נעלי קרוספיט מקצועיות של Reebok(לחצו על התמונה למעבר לעמוד נעלי קרוספיט של ריבוק)

טכנולוגיה מתקדמת

חשוב לציין כי רובנו משתמשים בנעלי ספורט שמרביתן נועדו לאימוני ריצה. נעלי ספורט איכותיות מעניקות תמיכה טובה לרגל אך הן אינן בנויות לאימוני קרוספיט המשלבים טכניקות שונות, ובמיוחד כדאי לדעת כי נעלי ספורט וריצה אינן מתאימות להנפת משקולות או טיפוס בחבל. נעלי קרוספיט מצוידות בעקב קשיח ומוגבה כדי לאפשר את העברת הכוח הנדרש מכיוון הרגליים כלפי מעלה להרמת והנפת משקולות תוך אחיזה יעילה ונכונה של העקב. בנוסף, נעלי קרוספיט אינן מחליקות במהלך אימוני טיפוס על חבל כיוון שיש בהן חריצים מיוחדים בתחתית הנעל כדי להעניק אחיזה טובה בזמן הטיפוס על החבל. כמו כן, הנעליים עמידות לאורך זמן ואינן נקרעות בקלות כתוצאה משפשופים במהלך הטיפוס והגלישה מהחבל ובזמן אימוני קרוספיט אחרים.

יציבות מלאה לקרסול

רק נעלי קרוספיט מעניקים את התמיכה והיציבות הנדרשות למתאמנים בקרוספיט, במיוחד באימוני הרמת והנפת משקולות. נעלי קרוספיט מקצרות את גיד אכילס וקשיחות הנעל מאפשרת להניף בבטחה משקולות מעל הראש תוך שמירה על יציבות הגוף.

נעלי קרוספיט עוטפות היטב את הרגל ובגלל קשיחותן היחסית הן מספקות תמיכה מלאה והגנה על כף הרגל העדינה. יש לזכור כי במהלך אימוני קרוספיט נעשה שימוש במשקולות ובציוד כבד אחר ולכן חשוב להגן על הרגל מפני פגיעות וחבלות.  
מעבר ליציבות ולהגנה על הרגל יש לנעלי קרוספיט גם אמירה אישית וניתן לבחור מבין שלל עיצובים מרהיבים וייחודיים. בארץ נמכרים מגוון דגמים של נעלי קרוספיט לנשים ולגברים בשלל עיצובים מרשימים.