נעלי ספורט נשים

כשנכנסים לחנות ספורט, כדי לרכוש נעליים מקצועיות נתקלים בנעליי ספורט לנשים בנפרד מגברים. יש סיבה טובה להפרדה, מעבר למגוון הצבעים והגימיקים הקטנים. השוני הקיים בין רגליה של האישה ובין רגליו של הגבר משפיע גם על ייצור נעלי הספורט. המבנה בין הרגל הנשית לרגל הגברית מוכח מדעית ולמי שלא מחפש מחקרים מדעיים, צריך פשוט להתבונן.
הרגל הנשית בנויה אחרת. לנשים לדוגמא, יש קרסוליים עבים יותר ועגלגלים יותר מאשר לגבר, קשת כף הרגל שלהן גבוהה יותר בד"כ והעקבים צרים יותר מאשר לגברים. בנוסף על אלה, גובה הקרסול של האישה, עד כף הרגל, גבוהה מאשר של הגבר. ישנם עוד אלמנטים אשר יוצרים שוני בין רגלי האישה והגבר ולכן כאשר חברת מותגים לנעלי ספורט טוענת כי נעלי הספורט המקצועיות שהיא מייצרת, מתאימה לנשים ולא לגברים, הפרסום הוא אותנטי. מספר חברות מותגי נעלי ספורט מקצועיות, מבצעות סקרי דעת קהל, כדי לבדוק את סדרות נעלי הספורט אותן הן מייצרות.

להלן מספר חוות דעת של נשים העוסקות בספורט, על מותגי נעליים שונים:

  • נעלי ברוקס, מסדרת GTS, קיבלו ביקורות מצויינות, בהתייחסות לתחושת יציבות בזמן הריצה וציינו לטובה את הריפוד עבור כף הרגל, בתוך הנעל.
  • נעלי אסיקס ג'ל, מהסדרה ה-14 וה-15, צויינו כנעליים מצויינות לספורט עבור נשים.
  • גם נעלי הג'ל של חברת נייק ואדידס, חביבות על נשים ספורטיביות, לספורט בחדר הכושר או על המגרש, כאשר הושם דגש על הריפוד באיזור הקרסול.
  • נעלי מיזונו קיבלו נקודות חיוביות רבות בסקר, בהתייחס לתחושת הרגל בזמן הריצה, במיוחד לנשים עם פלטפוס.

מעבר לקטלוג נעלי ריצה